ŁEBSKI DIZAJN

Galeria wzornictwa przemysłowego, która powstała w czerwcu 2015 roku. Jest miejscem dla rzeczy pięknych, interesujących i przede wszystkim dobrze zaprojektowanych. Inspiracją do stworzenia galerii był między innymi cykl filmów dokumentalnych o światowym street art oraz obraz „Dizajnerki”, w którym przedstawiono sytuację polskiego kobiecego dizajnu. Tak powstał projekt związany ze sztuką użytkową i rzemiosłem artystycznym. Celem działalności jest promowanie i wspieranie artystów poprzez eksponowanie i sprzedaż ich wyjątkowych prac. Wśród współpracujących z nami osób, są artyści zajmujący się ceramiką, fotografią, malarstwem, grafiką, stolarstwem artystycznym, projektowaniem mody, materiałami wystroju wnętrz.

Łebski istnieje dzięki kreatywnym ludziom o zupełnie różnym sposobie przygotowania do pracy twórczej - ważna jest wyjątkowość i oryginalność przedmiotu, pomysł i jakość wykonania.

Do kwietnia 2018 roku galeria działała stacjonarnie w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. W tym okresie organizowane były wydarzenia artystyczne, warsztaty i prelekcje tematyczne oraz cykliczne spotkania z artystami. Od 2016 roku funkcjonowała również mini czytelnia tematyczna, w której można było poczytać i nacieszyć oko pięknie wydanymi albumami o dizajnie, architekturze, sztuce, kulturze, modzie, muzyce, filmie i fotografii.

Obecnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób ceniących polską sztukę, dizajn i warsztat pracy, oddajemy do Państwa dyspozycji internetową galerię, w której można zakupić niepowtarzalne, oryginalne przedmioty, między innymi: obrazy, grafiki, ceramikę, biżuterię, meble.

Każdy człowiek to jedyna, niepowtarzalna historia. Wierzymy, że w rękach i głowach „naszych” artystów kryją się niesamowity talent, wrażliwość, dusza, pasja.