ARTYŚCI


AGNIESZKA LOSKA

AGNIESZKA LOSKA

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego – dyplom w zakresie grafiki. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog, arteterapeuta i pasjonat sztuki, realizator wielu projektów z zakresu twórczości. Ze swoich pasji: ceramiki i biżuterii uczyniła drugi zawód – artysta. Tworzy biżuterię autorską, pracując w brązie. Inspiracje czerpie z natury poszukując ciekawych motywów, faktur i form.
ALEKSANDRA CZAJKA

ALEKSANDRA CZAJKA

Tworzę wielkoformatowe prace, w nurcie ekspresyjnym. Format płótna daje mi poczucie swobody ruchów, kiedy maluję czuję się wolna, bez ograniczeń. Temat portretu, relacja model-artysta interesował mnie odkąd pamiętam, staram się to wyrazić w cyklu prezentowanych prac. Moje prace sprawiają wrażenie malowanych w pośpiechu, celem zatrzymania ulotnego spojrzenia, charakteru, mimiki twarzy modela. Często mają głębszy sens z pogranicza psychologii. Czasem wydają się być niedokończone, o czym może świadczyć motyw ściekającej farby na płótnie, co nadaje niezwykłą świeżość, energię.

AGNIESZKA ŁAPKA

AGNIESZKA ŁAPKA

Plastyczka, wokalistka i autorka tekstów. Tyszanka, absolwentka wydziału Malarstwa katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W malarstwie eksperymentuje. W muzyce - oscypuje. Jest również autorką okładek płyt i plakatów. Związana z zespołami" ŁAPKA, Krzysztof Głuch Oscillate, Śląska Grupa Blusowa.Wybrane wystawy:- “Brutal Inspiruje” Wystawa podczas Śląskich dni Architektury, Galeria Sarp , Katowice, 2010 /wystawa Indywidualna/ - Galeria Ateneum, wystawa pod tytułem “Kwiaty Polskie”, Katowice, 2014 /wystawa indywidualna/ - Galeria „Pod Dachem” wystawa pod tytułem „Kwiaty Polskie – cz.2”, Tychy Miejskie Centrum Kultury ,2016 / wystawa indywidualna/ - Bielska Jesień 2017 – BWA Bielsko Biała –/wystawa zbiorowa/Listopad 2017r. - Nowa Awangarda – Przegląd Sztuki Współczesnej, Katowice, Galeria Szyb Wilson–/wystawa zbiorowa/ Marzec 2018r.
ALICJA KOCUREK

ALICJA KOCUREK

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach. Ukończyła grafikę warsztatową na ASP w Katowicach. W grudniu 2012 r. nagrodzona została medalem uczelni za dyplom magistreski w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Jana Szmatlocha. Zajmuje się głównie ilustracją dziecięcą. Posiada doświadczenia wydawnicze. Na rynku ukazały się następujące publikacje z jej ilustracjami:- "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, Wydawnictwo AA, 2015,- "Panna i Smok" Wydawnictwo OVO, 2015,Trzy audiobooki z serii "Dzieci dla dzieci" Wydawnictwo Bajki Grajki, 2017 oraz "Sejm dla ciekawskich i początkujących" Wydawnictwo Sejmowe, 2017.Współpracuje w tworzeniu interaktywnej grafiki dla stron internetowych. Jej projekty scenografii i postacie są bazą do powstania filmów animowanych "Fenek" i "Pelikan", produkowanych przez studio Animoon.Współpracuje z teatrem Gry i Ludzie gdzie współtworzyła lalki, scenografie i plakaty do wielu przedstawień. Laureatka konkursu "Książka Dobrze Zaprojektowana - zacznijmy od dzieci" w 2010 oraz 2012 roku.


ALICJA CICHOSZ KOBE

ALICJA CICHOSZ KOBE

Ukończyłam studia na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym na wydziale wzornictwa. Ceramika jest jednym z moich największych zainteresowań. Doceniam jej rzemieślniczy charakter, a zarazem przemysłową wartość, to obszar, w którym najwięcej działam. Inspiruje mnie idea designu uniwersalnego oraz poszukiwanie nowych form dla klasycznej ceramiki. W swoich pracach używam dużo koloru, który zmienia się w zależności od projektu.

ANNA BEDNARSKA

ANNA BEDNARSKA

Jestem grafikiem samoukiem. Moim narzędziem jest tablet, Photoshop i wyobraźnia. Stworzenie czegoś dostarcza radość i wiarę w swoje umiejętności. Tworzenie sprawia, że ten świat nie jest taki szary do końca. Daje nadzieje, że może być kolorowo i lepiej.
MAGIZTRA

MAGIZTRA

Człowiek - orkiestra magister inżynier instalator żona, matka, blogerka, właścicielka dwóch kotów wyznawczyni filozofii slow z zawodem technicznym i z zamiłowaniem do sztuki.

AGNIESZKA BRUM-TAJBER

AGNIESZKA BRUM-TAJBER

Mieszkam w pobliżu lasu, w małej miejscowości pod Tychami. Moje otoczenie skłania mnie do refleksji, kontemplacji przyrody, a to z kolei daje mi wewnętrzny spokój, który potęgują moje recyclingowe działania. Wykorzystuję stare gazety oraz ciuchy i tworzę różnego typu kosze, szyję dywany, dzięki czemu nadaję drugie życie niepotrzebnym przedmiotom.
ANIA KÓZKA

ANIA KÓZKA

Zawodowo jestem grafikiem komputerowym i prowadzę OBERIBA studio reklamy i fotografii, nauczycielem zajęć kreatywnych dla dzieci. Kocham kolor, fakturę, lubię się brudzić, poruszać wyobraźnię. Doceniam chwile które mam dla siebie i dedykuję je swoim pasjom. Malowanie to jedna z wielu form ekspresji która niewątpliwie sprawia mi przyjemność.

AURORA BEAM

AURORA BEAM

Mandala stać się może okazją do rozwoju, narzędziem służącym w kontakcie z głębszą mądrością ukryta w każdym człowieku, pomocą w realizacji siebie. W procesie tworzenia mandali można identyfikować użyte, typowe formy i kolory będące swoistym odbiciem procesu życia, obserwując ich ewolucję dokonującą się w miarę rozwoju i zmian osobowości. Mandale mojego autorstwa wykonane poprzez szlachetne techniki druku są wynikiem intuicyjnego rozwijania się kompozycji wraz z postępem pracy. Cechuje je bogactwo form i kolorów. Dobór oraz intensywność użytych barw posiada kilka uzasadnień. Po pierwsze jestem kolorystką – wokół barw kręci się całe moje życie. Po drugie perfekcja formy, wyłaniająca się pieczołowicie stworzonej kompozycji wymaga kolorystycznego zrównoważania. Po trzecie każdy z kolorów nosi w sobie wielką moc i w konkretny sposób wpływa na życie człowieka.
CUSTOM SHOP

CUSTOM SHOP

To pracowania młodych projektantów stawiających na design szyty na miarę. Specjalizujemy się w realizacji wyszukanych i oryginalnych autorskich projektów szukając inspiracji w otaczającym nas świecie. Wierzymy, że piękno da się wydobyć nawet z najprostszych otaczających nas przedmiotów. Nasze produkty wykonujemy łącząc metal oraz naturalne surowce - drewno i kamień - by zgodnie z naszą filozofią stworzyć trwałe, wysokiej jakości meble o niepowtarzalnym wzornictwie. Każdy etap produkcji wykonywany jest ręcznie, przy wykorzystaniu tradycyjnych metod obróbki. Dzięki wkładanej w pracę pasji, zdobytą wiedzę i doświadczenie oraz wiele godzin spędzonych w pracowni uzyskujemy unikatowe efekty.

BETA

BETA

Kocha podróże. Lubi dobrą herbatę. Pasjonatka kotów, ale nie wzgardzi też psem. Nie znosi mroźnej zimy i upalnego lata. Amatorka czaszek i globusów. Ogromnym zamiłowaniem darzy wszelkie dziedziny sztuki, najbardziej malarstwo i grafikę artystyczną. Ostatnio jednak cały czas poświęca wyczynom krawieckim i z tym też wiąże swoją przyszłość. Poduszki artystyczne, torebki, nerki a ostatnio także odzież – podejmę się wszystkich prób spersonalizowania i urzeczywistnienia wizji, która siedzi w twojej głowie! Absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie. Jestem BETA. Dzień dobry.
BOBOKI

BOBOKI

BOBOKI to oryginalne i niepowtarzalne maskotki. Przytulanki są skierowane zarówno do najmniejszych odbiorców jak i tych całkiem dużych. Tym młodszym pozwolą oswoić strach przed ciemnością, natomiast dla starszych osób staną się przyjacielem i designerskim elementem aranżacji wnętrza. Są one również świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci osoby bez względu na jej wiek. Za inspirację do ich stworzenia posłużyła nasza rodzima mitologia słowiańska z której wywodzą się Boboki.

CIEHAAN

CIEHAAN

Zajmuje się tworzeniem ceramiki użytkowej. Wykonuję naczynia ceramiczne ręcznie formowane na kole garncarskim kopanym oraz elektrycznym. Moją ceramikę ozdabiam szkliwami przeznaczonymi do celów spożywczych. Rękodzieło jest moją pasją, w którą wkładam dużo pozytywnej energii. Fascynuje mnie ciągłe odkrywanie nowych kształtów, form, struktur i efektów każdego wypału.
BALIK HAND MADE

BALIK HAND MADE

Szyję odkąd pamiętam a pomysł na szycie toreb zrodził się 6 lat temu i trwa do teraz. Szyję głównie z ekologicznego zamszu, tkanin naturalnych jak bawełna i len. Wykorzystuję również tkaniny z drugiej ręki, coś dla fanów ekologii.

DEER ON THE MOON

DEER ON THE MOON

Znalezione, ukradzione, odzyskane, przerobione, przetopione, poklejone. Ze szkła, metalu, drewna, skóry robimy rzeczy do codziennego użytku i nieużytku. Przedmioty wykonujemy ręcznie za pomocą prostych narzędzi. Materiały, z których są wykonane mogą zawierać skazy - naszym zdaniem znamiona niepowtarzalności, dzięki którym każdy przedmiot, mimo, że podobny, różni się od siebie. W tworzeniu kluczowe są dla nas zamiłowanie do naturalnych struktur, materiałów dotkniętych czasem oraz powłok nadających charakteru takich jak rdza czy patyna.
DJENKA

DJENKA

Djenka to biżuteria polskiej projektantki powstająca w większości w pojedyńczych egzemplarzach, charakteryzująca się oryginalnymi wzorami, nietypowymi materiałami i rozwiązaniami koncepcyjnymi. Dominującymi elementami w tworzonej biżuterii są stare mechanizmy zegarkowe, łożyska, układy scalone, nakrętki i surowe w formie minerały. Tworzona przez Djenkę biżuteria powstaje w kilku technikach. Od surowego industrialnego stylu steampunk poprzez projekty w srebrze, brązie i miedzi, a skończywszy na pełnych koloru tkanych bransoletkach i biżuterii sutasz. Realizuje również indywidualne zamówienia zgodnie z wymaganiami klienta.

DOROBOTY

DOROBOTY

Czarny Janek Janowski. Pracownia DOROBOTY Janka wydaje na świat przedmioty nowe, wykonane ze starych. Tu przerabia się wszystko, co pozornie nie nadaje się do użytku. Jest z tego sporo zabawy i pożytku.
IN FERRO

IN FERRO

To jednoosobowa manufaktura powstała z potrzeby kreowania, tworzenia i wykonywania przedmiotów codziennego użytku. Interesuje mnie nie tylko ciekawa forma, wiele uwagi poświęcam funkcjonalności.

DOUBLE ROOM

DOUBLE ROOM

To pracownia artystyczna wytwarzająca materiały do wystroju wnętrz z wykorzystaniem autorskich ilustracji, grafik, obrazów. Swoje projekty graficzne przenosi na: tapety, naklejki winylowe, okleiny meblowe, rolety okienne, tkaniny, kafle ceramiczne i szklane, a także na fasady budynków! Tapety i tkaniny od Double Room z satysfakcją wykorzystywane są w aranżacji mieszkań, domów prywatnych, ale również w biurach, instytucjach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, teatry), kawiarniach, restauracjach, hotelach, poczekalniach, etc. Oferta Double Room to wyraźne, atrakcyjne wzornictwo i najlepszej jakości produkty. Ich zadaniem jest wyróżnić miejsce i sprawić, by wnętrze nabrało jedynego w swoim rodzaju wymiaru.
FORM FROM FOREST

FORM FROM FOREST

Pracownia architektoniczna, która poszła w las. Poznaliśmy się siedem lat temu i od tego czasu razem projektujemy - od grafiki, przez wzornictwo aż po architekturę, od dwóch lat w ramach grupy projektowej Formatyka. Nowatorskie podejście do projektowania pomogło nam zdobyć główną nagrodę w prestiżowym konkursie Siemens Future Living Award '14 - za projekt kuchni przyszłości, Platimat. Od tego czasu nieustannie szukamy nowych rozwiązań we wzornictwie i designie, rozwijając swoje umiejętności w pracy z polskimi i zagranicznymi klientami. Nasza marka Form From Forest to bukowe akcesoria biurowe, które pomagają zachować ład na biurku i porządek w głowie. Dużo naturalnego drewna, zieleni, polskie wzornictwo i ultrafunkcjonalne formy - w to wierzymy i tym chcemy się dzielić.

DWUKROPEK

DWUKROPEK

Rysuję od zawsze. Maluję kiedy mam wenę. Przygodę z biżuterią zaczęłam tak dawno, że ledwo pamiętam jej początki. Tworzę w wielu technikach: zaczynając od prostych technik, w których wykorzystuję elementy wycinane z plexi, fotobiżuterii z moimi ilustracjami, wykorzystując techniki upcyklingu - robiąc biżuterię np. z kredek, kończąc na soutage i wire wrapping. Uwielbiam zarażać innych miłością do wszelkich sztuk plastycznych.
JAGURKA

JAGURKA

JAGUARKA to produkty ręcznie robione z uśmiechem, inspirowane naturą, rozległym lasem i małą chmurą. Chcemy aranżować wspólną, rodzinną przestrzeń i zabawę. Projektujemy tak, aby magia przedmiotów przemawiała prostotą i sercem, nie definiowała przestrzeni na dziecięcą i rodzicielską, ale spajała ja we wspólny dom.

JEJE

JEJE

To marka łącząca w sobie miłość do natury oraz pięknych przedmiotów. To właśnie z przyrody czerpię inspiracje. Autorskie grafiki przedstawiają roślinność, zwierzęta, owady i wiele innych. Ilustracje nabierają magicznego wymiaru będąc elementem m.in. biżuterii, dodatków do wnętrz czy akcesoriów codziennego użytku. Każdy miłośnik natury znajdzie coś dla siebie.
JOANNA RUSINOWSKA ONIMADO

JOANNA RUSINOWSKA ONIMADO

Obecnie kończę studia licencjackie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Swoje prace głównie realizuję w metalu. W przyszłości mam zamiar rozwinąć i zainteresować się obróbką srebra i brązu. Tematami moich prac są owady, których elementy także chciałabym zawrzeć w biżuterii.

KASIA BRECZKO

KASIA BRECZKO

Kasia Breczko – rysuje. Jej ulubionym narzędziem jest ołówek. Tworzy nim swój baśniowy, nierealistyczny świat. Czasem zobaczycie go w książkach, czasem na luźnych kartkach a i zdarzy się, że w ramkach na ścianie. Tu wszystko jest możliwe. Witajcie!
LANKON

LANKON

Przedmioty w stylu industrialnym, minimalistyczne w formie i doborze materiałów użytych przy ich produkcji. Klimatem nawiązują do piwnicznego warsztatu, gdzie też powstają, by następnie wyjść na światło dzienne.

LENA MARCZYŃSKA SIDE

LENA MARCZYŃSKA SIDE

Na co dzień studiuję Wzornictwo Przemysłowe i to jest dziedzina, w której najbardziej chce się rozwijać. Tworzeniem biżuterii zajęłąm się już dobre kilka lat temu i od tego czasu wykorzystując różne materiały i techniki poszukiwałam własnego wyrazu na tworzenie kolczyków, naszyjników i innych form. Kolekcja Multitriangle jest próbą znalezienia sposobu na uporządowanie i znalezienie możliwosći modułowej rozbudowy, stąd geometryczność i konstrukcyjna struktura tej biżuterii.
MAJA KOCUREK

MAJA KOCUREK

Rocznik 84, absolwentka wrocławskiej ASP. Lubująca się w cieple i herbacie, więc nic dziwnego że powiodło ją w kierunku ceramiki – tam zawsze można się ogrzać. W swej piwnicy (TILIQUA Pracownia Ceramiki) tworzy ceramikę artystyczną i użytkową, w której łączą się motywy organiczne i industrialne.

MAŁGORZATA PEKALA DESIGN

MAŁGORZATA PEKALA DESIGN

To autorska pracownia projektowa założona w 1993 roku. Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanym - kierunek Meblarstwo Artystyczne i Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięnych we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu wystawach i konkursach (wyróżnienie w konkursie Nowe Krzesło dla Nowego Stylu, nominacja do nagrody Śląska Rzecz 2007, dwa wyróżnienia w konkursie Diamenty Meblarskie 2008).Zajmuję się projektowaniem wzornictwa, kompleksową identyfikacją wizualną, aranżacją wnętrz, wystawienniectwem, scenografią, projektowaniem tkanin, odzieży, dywanów.
MARTA SZAŁEK

MARTA SZAŁEK

Jestem absolwentką wydziału Ceramiki i Szkła na Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuję się ceramiką artystyczną oraz rysunkiem i malarstwem, tworzę również biżuterię. Prowadzę warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Tworzę prace o charakterze unikatowym, nieoczywiste jak i również użytkowe. Motywem przewodnim mioch prac jest człowiek, postać ludzka, portret są obecne w wielu pracach zarówno ceramicznych jak i malarskich czy rysunkowych. Inspiruje mnie również przyroda, świat roślin i zwierząt oraz zwyczajna codzienność. W realizacjach stosuję oszczędną, chłodną kolorystykę.


MARCIN SZMANDRA

MARCIN SZMANDRA

Twórca wizualny, grafik i ilustrator. Pisze, patrzy i obserwuje jak się wszystko zmienia. Od 2012 roku, strona po stronie ilustruje „najtrudniejszą książkę świata” - „Finnegans Wake” Jamesa Joyce’a. W roku 2015 wraz z Krzysztofem Bartnickim zaprezentował projekt „Finnegans Meet” będący księgą w formie podwójnego rolodexu z wizytówkami nawiązującymi do postaci ze stron wspomnianej książki Joyce’a. Interesuje go wszelka działalność, w której literatura spotyka się z obrazem.
MECH4U

MECH4U

Mech4u tworzy zielone ściany oraz wyjątkowe dodatki do wnętrz z mchu iroślin stabilizowanych. Wszystkie nasz produkty wykonywanie są ręcznie zwykorzystaniem naturalnych produktów, bo człowiek może być szczęśliwytylko blisko natury.

MICHAŁ JABŁOŃSKI

MICHAŁ JABŁOŃSKI

Fotografią zacząłem interesować się już jako dzieciak ale nigdy nie kształciłem się profesjonalnie w tym kierunku. Moja praca umożliwia mi ciągłe podróżowanie, z tego powodu w naturalny sposób zająłem się fotografią uliczną, zanim jeszcze dowiedziałem się, że jest to jedna z dziedzin fotografii. Zainspirowałem się pracą takich mistrzów jak: Joel Meyerowitz, Daido Moriyama, Jacob Sobol, Alex Webb, Bruce Gilden, David Alan Harvey i reszta szajki z Magnum Photography. Przede wszystkim pracuję z aparatami analogowymi. Na ulicach używam głównie aparatów dalmierzowych lub zwykłych kompaktów ponieważ prostota ich działania pozwala skupić się na tym co najistotniejsze. Aby uniknąć niepotrzebnych rozkojarzeń, w życiu i w fotografii kieruję się minimalizmem. Mniej znaczy więcej, ograniczenia wzmacniają kreatywność.
MICHAŁ JANUSIŃSKI

MICHAŁ JANUSIŃSKI

Od najmłodszych lat dokumentuję otaczająca mnie rzeczywistość. Pierwsza przygoda z aparatem zaczęła się gdy miałem 12 lat i w prezencie otrzymałem mój pierwszy aparat Smiena. W kolejnych latach poznałem wspaniały radziecki aparat Zenit 12xp to był przełomowy moment. Zaczęło się eksperymentowanie oraz poszukiwanie. Fotografowałem na wszystkich płaszczyznach. Bawiłem się fotografią, poznawałem techniki i nurty. Nadal poszukuję nowych pomysłów, dzięki którym będę się realizował. Z każdym krokiem świadomość fotografii staje się coraz jaśniejsza. Śledzę na bieżąco polskie i światowe wydarzenia. Podążam za rozwijającą się techniką fotograficzną. Obecnie pracuję dla OBERIBA studio reklamy i fotografii. Współpracuje z kreatywnymi ludźmi. Fotografia jest dla mnie pasją, która uzależnia.

MISO

MISO

MISO – to grupa artystyczno-projektowa utworzona przez kobiety dojrzałe dla niebanalnych kobiet w każdym wieku, szukających oryginalnych, unikatowych ubrań z ekologicznych, polskich tkanin. Grupa ma również na celu promowanie polskich artystów niszowych oraz lokalnych rzemieślników. Kolekcja będzie złożona z projektów minimalistycznej konstrukcji oraz z odważnych, eksperymentalnych egzemplarzy.
MONOPOLKA

MONOPOLKA

Serce Monopolki to kameralna pracownia, w której projektantka Gosia Szewczyk projektuje i wykonuje własnoręcznie biżuterię. Wszystko ma swój początek w opracowaniu barwnego kompozytu na bazie żywic, które zastygając tworzą unikatowe bryły. Każdy element biżuterii jest misternie rzeźbiony i pięknie opakowany trafia do wyjątkowych i świadomych osób.

MONIKA SOJKA

MONIKA SOJKA

Absolwentka ASP w Katowicach (Wydział Artystyczny, kierunek: Grafika Warsztatowa). Szczególnie pasjonuje się malarstwem, grafiką cyfrową, plakatem, fotografią oraz ilustracja. Dyplom magisterski z wyróżnieniem otrzymany w 2016 r. W plakatach oraz ilustracjach daje wyraz swojej fascynacji zabawa kolorem oraz swobodnym podejściem do komentowania rzeczywistości z zauważalną nuta ironii, groteski czy parodii. Żywe barwy, płaskie plamy oraz świadomie nieskomplikowana kreska, w połączeniu z celową deformacją wybranych elementów świata, składają się na specyficzny - emanującym humorem, a jednocześnie niejednokrotnie wyczuwalna melancholia - charakter jej rysunków.
NATURA RZECZY

NATURA RZECZY

To pierwszy sklep/galeria we Wrocławiu, poświęcony rzeczom pięknym i wyjątkowym. Stworzony przez absolwentów wrocławskiej ASP - Malwinę i Jakuba a od nie dawna tworzony również przez Beatę - graficzkę. To również kreatywna przestrzeń gdzie sami możecie odkryć w sobie twórcę, i stworzyć coś niepowtarzalnego na 16 różnych Warsztatach Kreatywnych. Natura Rzeczy to również seria autorskich produktów utrzymanych w idei ekologii.

O!FELA.

O!FELA.

To, co na początku było sposobem na zabicie nudy z czasem stało się pasją. Dziś postrzelona Matka-Wariatka, która kocha kolor i fakturę, w każdej wolnej chwili zamienia się w maszynkę do dziergania. Jej przyjaciele to szydło, druty, włóczki, sznurki bawełniane. Tworzy: melanżowe kolorowe czapy i kominy, dywany, dywaniki nie tylko dla małej dzieciny.
OSKAR TOMECKI

OSKAR TOMECKI

Uproszczone formy, zaburzone proporcje i przekaz to mój znak rozpoznawczy. Pomimo nowoczesnej formy każda moja praca zaczyna się klasycznie - od ołówka i kartki. Inspirują mnie przysłowia, powiedzonka, stereotypy ale też współczesny, pędzący świat pełen telefonów, dronów, selfie i lajków wraz ze wszystkimi jego ciemnymi stronami.

PAPERCLOUD

PAPERCLOUD

Odbiorcami produktów marki PaperCloud są ludzie ceniący sobie wysokie walory estetyczne, obsesyjnie notujący i rozmiłowani w prowadzeniu dzienników, notatników, kalendarzy i tym podobnych. Oferujemy produkty wysokiej jakości. Stawiamy na dizajn, funkcjonalność i wygodę użytkowania. Wierzymy, że stawiając na jakość wykonania zaskarbiamy sobie tym samym wierność i uznanie Klientów. Idea PaperCloud nawiązuje do współczesnego motywu "zapisu w chmurze", lecz w tym przypadku, zapisu dochodzi w chmurze, ale papierowej. Doceniamy analogowe podejście do życia widząc w nim głównie zalety. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami!
RED DOT ART

RED DOT ART

Światło i forma tworzą świat takim, jakim go widzimy. Szukając odpowiednich relacji między nimi, za pomocą fotografii staram się pokazać inny wymiar rzeczywistości i pobudzić wyobraźnię. Zdjęcia powstają z rzeczy, na które patrzymy na co dzień, zmanipulowane światłem i ruchem pokazują swoje inne, niedosłowne oblicze. Mam nadzieję, że każdy w tych obrazach zobaczy coś innego, że będą inspirować do spojrzenia na świat z innej perspektywy i dodadzą trochę koloru i magii do codzienności.

PATYKIEM PISANE

PATYKIEM PISANE

Niejednokrotnie ukryte talenty budzą się w nas w najmniej oczekiwanym momencie. Odkąd pamiętam zawsze fascynowała mnie stolarka, geometryczne kształty, fikuśne nóżki, szczyt mody lat 70. Zabawa formą, kształtem i kolorem. Tak powstała pracownia Parykiem Pisane, gdzie stawiam na oryginalność, nieszablonowość, kolor i kształt. Każdy proces twórczy jest dla mnie niesamowitą zbawą. Większość renowatorów idzie w kierunku klasyki, zachowując przy tym oryginalny kształt, stan mebla. Ja stawiam przede wszystkim na kolor. Meble są dla mnie swojego rodzaju polem do działania, do realizacji swoich barwnych wizji, pomysłów rodzących się w głowie, gdzie kształt i forma muszą współgrać z tym, co powstaje za pomocą farb. Nie ograniczam się jedynie do mebli starych. Maluję również meble nowe. Poczynając od projektu w głowie, na papierze , po realizację. W swojej pracy nie boję się wyzwań, bycia kreatywną, uwielbiam wychodzić na przekór, poza granice konwenansów. I myślę, że to właśnie wyróżnia mnie w jakimś stopniu na rynku meblarskim. Przerobić można wszystko, w procesie twórczym nie ma miejsca na systematykę, szablonowość czy rutynę. Chodzi o to by kreować, bawić się, zmieniać i przez to tworzyć nowe.
PRAKTYCZNY DESIGN

PRAKTYCZNY DESIGN

Jestem miłośniczką starych mebli z okresu prl-u oraz nowoczesnego designu. Moja historia z tym tematem rozpoczęła się od poszukiwań starych porzuconych „perełek” na wieczornych eskapadach oraz ich odnawianiu. Z czasem moja miłość do drewna stała się tak duża, że postanowiłam jeszcze bardziej zgłębić temat. Dzięki temu odnalazłam swój obecny kierunek, czyli tworzenie autorskiej biżuterii z drewna. W swoich pracach staram się wykorzystywać drewno egzotyczne oraz nasze piękne rodzime gatunki, które finalnie są w stanie zaskoczyć nas sposobem usłojenia oraz paletą barw.

STUDIO MINIMAL

STUDIO MINIMAL

Wrocławska manufaktura tworząca drewniane, autorskie meble i dodatki do wnętrz. Autorski projekt dwójki wrocławskich absolwentów ASP wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa - Malwiny i Jakuba. Spod ich skrzydeł wylatują głównie stoliki nocne i kawowe, ławy z litego drewna, lampy i inne naturalne dodatki do wnętrz. W 2016 roku otworzyli Galerię z produktami do wnętrz od polskich twórców gdzie prezentują również swoje przedmioty. Stoliki zostały wyróżnione na wystawie Marki Dolnośląskie oraz na wielu blogach designerskich i czasopismach wnętrzarskich, w roku 2015 brały udział a Łódź Design Festiwal.
SUN PATTERNS

SUN PATTERNS

To marka zrodzona z miłości do rzeczy pięknych, która zajmuje się produkcją najwyższej jakości plakatów i elementów dekoracyjnych. Cała historia rozpoczęła się podczas jednego ze spacerów po ulicach Lizbony, gdzie Katarzyna i Kuba mieszkali przez blisko dwa lata i od pierwszego wejrzenia zakochali się w wyjątkowym i bogatym wzornictwie portugalskich kafli azulejos.Plakaty Sun Patterns przenoszą autentyczna lizbońskie wzory z ceramiki na papier. Dopasowują tradycję do dzisiejszego stylu życia i zachowują wszystkie cechy oryginalnego rękodzieła, co zdecydowanie wyróżnia je na tle grafiki generowanej metodami komputerowymi.

SMR DESIGN

SMR DESIGN

SMR Design czyli Mateusz Latocha - tyski projektant graficzny, który zajmuję się grafiką od 2008r. Od 2011 r. tworzy najczęściej techniką foto manipulacji, stara się tworzyć grafiki z przekazem, najczęściej wzorując się na polskim rapie. Tworzy bezinteresownie, dla zajawki, dla siebie.
SZLIFY

SZLIFY

SZLIFY to połączenia miłości do natury i sztuki. Powstały z potrzeby tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów, od biżuterii po wystrój wnętrz. Ich cechą wspólną są proste formy ręcznie szlifowanego drewna, a wsparciem, techniki malarskie i rysunkowe.

THEBASSEMENT

THEBASSEMENT

Odważne i nieszablonowe projekty ubrań i akcesoriów, pełne energii i kolorów. Autor - WouX. Nazwa marki pochodzi od umiejscowienia mojej pracowni i pasji związanej z grą na gitarze basowej.
TOMA DESIGN

TOMA DESIGN

Po ukończeniu Akademii sztuk Pięknych zawodowo zajęłam się projektowaniem graficznym. Również maluję obrazy, tworzę plakaty i kaligrafie. Działalność na wielu polach pozwala mi zachować balans pomiędzy pracą zawodową i twórczością artystyczną. Moje prace są zapisem rzeczywistości i idei, które mnie poruszyły. Każda jest częścią mnie i mojej wrażliwości, którą odbieram świat.

UGDRAW

UGDRAW

To taka Ula Glinka, która rysuje. Możliwe, iż z poczucia odpowiedzialności posiadania plastycznego nazwiska, zainteresowana rozmaitymi środkami przekazu artystycznego. Obserwuje świat i wysuwa wnioski. Przetwarza dane w mózgu cały dzień i często nocą wpada na rwące rzeki (ekstremalny rafting) pomysłów dotyczących nie tylko rysunku. Inspiruje ją życie, a w nim: prostota, ludzie, głupkowatość, dziecięca radość, czerń i biel z dodatkiem koloru, zestawienie gołębi siedzących nad arkadami na Budowlanych w Tychach z tymi na rynku z Krakowie, absurd, niejednoznaczność, wyciąganie dobra ze zła oraz rozwój. Swoje prace traktuje jako dialog nawiązany z drugim człowiekiem.

TOUANDA ART

TOUANDA ART

Pseudonim artystyczny tyskiej artystki Anety Mlaś. Realistka w świecie marzeń, marzycielka w rzeczywistości - tak mówi sama o sobie. Członek Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tychach. Rysownik, ilustrator, autorka tekstów poetyckich. Urodzona w Katowicach, od 11 lat mieszka i tworzy w Tychach. Dbałość o detale oraz specyficzny styl kreski sprawiły, że jej prace stały się jej znakiem rozpoznawczym. Wyobraźnia â motor napędzający machinę twórczą. Uczestniczka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych (m in. W Katowicach, Warszawie, Łodzi, Kętrzynie),laureatka kilku nagród i wyróżnień w dziedzinie rysunku i poezji. Tworzy autorską biżuterię oraz bawi się formą graficznych projektów. Człowiek, jego relacja z samym sobą i interakcja ze światem zewnętrznym - to główne motywy w jej pracach. Rysunek to dla niej najlepsza forma wyrazu treści, których nie da się czasem werbalnie przekazać.
WOUX

WOUX

Jestem artystą multikreatywnym, pasjonatem, muzykiem, dyferentystą oraz współzałożycielem grupy artystycznej Different Perception. Patrząc z perspektywy czasu, pragnienie tworzenia towarzyszyło mi od zawsze. Malarstwo, rysunek, grafika cyfrowa, muzyka czy film. Tworzenie, niezależnie od dziedziny, dla mnie jest przede wszystkim okazją do zabawy: formą, kolorem, kształtem, kompozycją, strukturą, barwą czy słowem. Fascynuje mnie eksperymentowanie, odkrywanie nowych technik i form ekspresji oraz poszukiwanie granic własnej kreatywności. Sztuka jest dla mnie efektem ubocznym aktu tworzenia. Nigdy nie wiem co znajdę na końcu drogi i jaki będzie efekt końcowy mojej pracy. Lubię ekspresywność, nieoczywistość, łamanie konwenansów i autentyczności. Podczas aktu tworzenia, np. obrazów wykorzystuję, oprócz wszelkiego rodzaju farb i tradycyjnych technik, również różnorodne materiały - tak powstają multikreobrazy - krajobrazy wyobraźni. Czy uda Ci się odkryć, w jaki sposób powstał obraz i jakich materiałów użyłem? Zapraszam do zabawy - wyobrażaj, interpretuj, nazwij i daj się zainspirować.

WYTWORY

WYTWORY

Rysunek, grafika, ilustracje, projekty graficzne na papierze, ceramice, torbach, ubraniach, betonie, ścianach, meblach, lampach, itp. Realizacje w domach prywatnych oraz szkołach i kawiarniach w Warszawie, Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Bielsku Białej, Rybniku… Prace w prywatnych zbiorach w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Belgii, Norwegii, Izraelu. Od paru lat wystawca na festiwalu sztuki naiwnej Art Naif Festival w Szybie Wilson.

ZIELONA DONICZKA

ZIELONA DONICZKA

Zielona Doniczka to mała pracownia architektury krajobrazu oraz ceramiki, która powstała z mojej pasji i miłości do natury. Zajmuję się tworzeniem rzeczy użytkowych z gliny, wymyślam i robię ceramiczne ozdoby wyposażenia wnętrz oraz ogrodów. Staram się aby moje rzeczy były niepowtarzalne i wyjątkowe. Inspiracji szukam w stylu skandynawskim oraz tradycji polskiej. Wszystko robię ręcznie według tradycyjnych metod, przez co moje wyroby są indywidualne. Glina to godziny fizycznej, ciężkiej pracy, przy której uczę się cierpliwości oraz wytrwałości. Moja recepta na sukces to pasja + tradycyjne rzemiosło + ciężka praca.
ZOBRAZUJ TO

ZOBRAZUJ TO

Zobrazuj to - wzięło się od określenia, co ktoś chciałby, aby narysowała autorka, Kasia Panek. W trakcie realizacji i dyskusji pomiędzy zamawiającym człowiekiem, a artystką powstają dialogi, które niejednokrotnie zmieniają początkowy charakter i pomysł na efekt końcowy pracy. Jej realizacje to głównie abstrakcyjne grafiki, które zwłaszcza jesienią pomagają jej odpocząć po intensywnej pracy.